AKCIA - NOVÉ BALENIE 100ml - KRÉM NA RUKY, SPRCHOVÝ GÉL A TELOVÉ MLIEKO ZA JEDINEČNÚ CENU 7,-EUR IBA TERAZ. OBJEDNÁVKY ODOSIELAME DO 24HOD., DOPRAVA OD 1,90EUR.

diabeticka noha sk 

Pri diabetickej nohe sú postihnuté cievy a nervy dolných končatín. Dôsledkom tohto chorobného procesu je vznik vredov na ploskách nôh alebo gangrény na prstoch. Preto diabetici musia svojim nohám venovať nadmieru zvýšenú pozornosť. Podľa odborníkov u pacientov s cukrovkou vznikajú vredy na nohe 17 až 50-krát častejšie ako u tých, čo cukrovkou netrpia.

 

Za závažnou komplikáciou cukrovky – diabetickou nohou, stojí nezápalové ochorenie nervových vláken – tzv. neuropatia. Prejavuje sa najmä stratou vnímania bolesti, dotyku, chladu, tepla a vibrácií. Počas noci, keď je pacient v pokoji, môžu sa objaviť aj pichavé a pálivé bolesti či pocity brnenie, mravenčenia.


Jednou z najzávažnejších komplikácií diabetu je
syndróm diabetickej nohy, ktorý zodpovedá za 60 % všetkých netraumatických amputácií dolných končatín.

Diabetická noha je totiž priamym dôsledkom tzv. diabetickej polyneuropatie – poruchy funkcie periferných nervov, ktorá sa prejavuje odumieraním kože, podkožia, svalstva a kostí. Takmer u každého diabetika sa rozvinie nejaká forma diabetickej polyneuropatie. 

Časté vysoké hladiny cukru v krvi alebo nízka hladina cukru v krvi poškodzujú nervové bunky a narúšajú myelín – bielkovinu nervového vlákna, čo následne vedie k poruche funkcie periférnych nervov dolných končatín. 

Diabetická noha spočiatku nebolí a rozvíja sa bez akýchkoľvek viditeľných príznakov. Preto je nesmierne dôležité na diabetickú nohu myslieť aktívne už od diagnostikovania cukrovky.

D MEDIC Foot Gel Scrub Tube
AKCIA !
Clineral D-MEDIC Gélový peeling na nohy 100ml
€9,92
€7
(–29 %)

D-MEDIC Foot Gel Scrub 100ml - DIABETICKÁ NOHA  Jemný peeling vhodný na Diabetickú nohu, obsahuje vysokú koncentráciu Minerálov z Mŕtveho mora a aktívne ingrediencie, ktoré...

Detail
624
CLINERAL 2016 D MEDIC Foot Cream 125ml 1500x15002
Clineral D-MEDIC Intenzívny krém na nohy 125ml
€15

D-MEDIC Foot Cream 125ml - DIABETICKÁ NOHA Intenzívny krém na nohy vhodný na Diabetickú nohu, je obohatený o Minerály, Bahno z Mŕtveho mora a aktívne ingrediencie, ktoré...

Detail
627
2 položiek celkom