K NÁKUPU NAD 70,-EUR DOPRAVA ZADARMO, K NÁKUPU NAD 80,-EUR DARČEKOVÁ SADA V HODNOTE 10,-EUR ZADARMO, K NÁKUPU NAD 110,-EUR DARČEKOVÁ SADA V HODNOTE 15,-EUR ZADARMO, OBJEDNÁVKY ODOSIELAME DO 24HOD., DOPRAVA OD 1,90EUR.

seborea sk

 

Seboroická dermatitída, resp. seboroická dermatitída či seborea, je neinfekčné, zápalové kožné ochorenie, ktoré postihuje približne 3 % dospelej populácie, viac však mužov ako ženy. Nevyhýba sa ani novorodencom -  až dve tretiny dojčiat do troch mesiacov života sú postihnuté týmto ochorením.

K typickým príznakom ochorenia patria mastné, zapálené ložiská na koži, ktoré sú pokryté červenými vyrážkami a bielymi až žltými šupinami. Seborea sa prejavuje na miestach s vysokým výskytom mazových žliaz. Najbežnejšie oblasti výskytu sú:

  • tvár (najmä nos, záhyby bočných strán spodnej časti nosa, oblasť obočia a uší),
  • vlasová pokožka,
  • hrudník a horná časť chrbta,
  • miesta kožných záhybov, zvýšeného trenia kože (napr. podpazušie).

Vyrážky so šupinami sprevádza často nepríjemné svrbenie a pocity pálenia. U nositeľov tohto kožného ochorenia sa zvyknú striedať obdobia pokoja s obdobiami problematického stavu, čo vyplýva z toho, že na seboreu pôsobí veľa činiteľov, ktoré ochorenie podnecujú a zhoršujú. K typickým spúšťačom patria napríklad prejavy počasia, hormonálne zmeny, stres, nedostatok spánku, používanie kozmetiky s dráždivými zložkami, nadmerné potenie, mastné jedlá alebo vysoký obsah cukru v nich, alkohol a cigarety.

CLINERAL 2015 SEBO Facial Cleansing Gel 75ml 1500x15002
Clineral SEBO Čistiací gél na tvár 75ml
€9,50

SEBO Facial Cleansing Gel 75ml - SEBOROICKÁ DERMATITIDA Jemný čistiaci gél na tvár vhodný na Seboroickú dermatitidu, je obohatený o Minerály z Mŕtveho mora a aktívne...

Detail
591
SEBO Facial Balm Cream tube front
Clineral SEBO Intenzívny krém na tvár 50ml
€10,50

SEBO Facial Balm Cream 50ml - SEBOROICKÁ DERMATITIDA Intenzívny krém na tvár vhodný na Seboroickú dermatitidu, je obohatený o Minerály, Bahno z Mŕtveho mora a aktívne...

Detail
594
2 položiek celkom