K OBJEDNÁVKE NAD 70,-EUR DOPRAVA ZADARMO.K OBJEDNÁVKE NAD 130,-EUR DARČEKOVÁ SADA V HODNOTE 15EUR ZADARMO.PLATBA ONLINE. OBJEDNÁVKY ODOSIELAME DO 24HOD. POŠTOVNÉ OD 1,90EUR

DIABETICKÁ NOHA D-MEDIC

diabeticka noha sk 

Pri diabetickej nohe sú postihnuté cievy a nervy dolných končatín. Dôsledkom tohto chorobného procesu je vznik vredov na ploskách nôh alebo gangrény na prstoch. Preto diabetici musia svojim nohám venovať nadmieru zvýšenú pozornosť. Podľa odborníkov u pacientov s cukrovkou vznikajú vredy na nohe 17 až 50-krát častejšie ako u tých, čo cukrovkou netrpia.

 

Za závažnou komplikáciou cukrovky – diabetickou nohou, stojí nezápalové ochorenie nervových vláken – tzv. neuropatia. Prejavuje sa najmä stratou vnímania bolesti, dotyku, chladu, tepla a vibrácií. Počas noci, keď je pacient v pokoji, môžu sa objaviť aj pichavé a pálivé bolesti či pocity brnenie, mravenčenia.


Jednou z najzávažnejších komplikácií diabetu je
syndróm diabetickej nohy, ktorý zodpovedá za 60 % všetkých netraumatických amputácií dolných končatín.

Diabetická noha je totiž priamym dôsledkom tzv. diabetickej polyneuropatie – poruchy funkcie periferných nervov, ktorá sa prejavuje odumieraním kože, podkožia, svalstva a kostí. Takmer u každého diabetika sa rozvinie nejaká forma diabetickej polyneuropatie. 

Časté vysoké hladiny cukru v krvi alebo nízka hladina cukru v krvi poškodzujú nervové bunky a narúšajú myelín – bielkovinu nervového vlákna, čo následne vedie k poruche funkcie periférnych nervov dolných končatín. 

Diabetická noha spočiatku nebolí a rozvíja sa bez akýchkoľvek viditeľných príznakov. Preto je nesmierne dôležité na diabetickú nohu myslieť aktívne už od diagnostikovania cukrovky.

CLINERAL 2016 D MEDIC Foot Gel Scrub 100ml 1500x1500
€12

D-MEDIC Foot Gel Scrub 100ml - DIABETICKÁ NOHA  Jemný peeling vhodný na Diabetickú nohu, obsahuje vysokú koncentráciu Minerálov z Mŕtveho mora a aktívne ingrediencie,...

617
CLINERAL 2016 D MEDIC Foot Cream 125ml 1500x1500
€15

D-MEDIC Foot Cream 125ml - DIABETICKÁ NOHA Intenzívny krém na nohy vhodný na Diabetickú nohu, je obohatený o Minerály, Bahno z Mŕtveho mora a aktívne ingrediencie, ktoré...

629
2 položiek celkom

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie